Kızılay Kurs & Dershane

Çocuklarımıza geleceğin kapısını aralayan dershaneler önemini gün geçtikçe arttırmaktadır. Arz talep döngüsüyle birlikte en iyi dershanelerin seçilmesi çocuğumuza bu konuda verebileceğimiz en güzel hediyedir. Kızılay dershanelerinin arasında en iyi ve en bütçe dostu dershane Odtülüler Dershanesi’dir.

Ankara’nın en merkezi konumu olan Kızılay’da her türlü olanak ve imkân bulunmaktadır. Bu nedenle oldukça konfor ve rahatlığın aynı anda olduğu Kızılay, dershaneleri de aynı konfor ve rahatlığa sahip eğitim kurumlarını barındırmaktadır. Çocuklarımızın eğitim görürken bu rahatlık ve konforda olmalarını isteriz.

Kötü alışkanlıklardan uzak, ders çalışmaya yönelten dershaneler velilerin tercihleri arasındadır. Ders çalışmak potansiyel olarak her öğrencide bıkkınlık uyandırabilir. Bu nedenle bu alışkanlığın en doğru şekilde kazandırılması dershane hocalarının görevleri arasındadır.

Dershane hocası bu süreçte çok dikkatli olmalıdır. Yapılan en ufak bir hata duygusal yoğunluğunun çok fazla olduğu bu dönemdeki gençlerin der çalışma deneyimlerini kaybetmesine yol açabilir. Kızılay dershaneleri arasında en profesyonel eğitimin öncüsü olan Odtülüler Dershanesi çocuklarımızı en iyi şekilde anlayan eğitmenlerle çalışmaktadır.

Veliler lise düzeyindeki çocuklarına yardımcı olmak açısından onlara birçok test veya deneme kitabı almakta ve bu kitapların bitmesini, çözülmesini beklemektedir. Çocuğumuzun ders çalışma düzeyini bu kitapların okunması veya çözülmesi belirlemez. Bir öğrenci sizin istediğiniz kadar değil kendi kapasitesine göre soru veya test çözmelidir.

Kaynak belirlenirken her kaynağın kullanılmaması gerekmektedir. Çünkü bu yaşlarda çocuklarımızın beyni her bilgiyi alır fakat bu bilgiler bilinç altında birbirine karışarak çocuklarımızın sınavda zaman kaybına yol açacak dalgınlık hissi oluşturmaktadır. Çocuğumuzun için en doğru araştırmayı yapan Odtülüler Dershanesi onları bir süzgeçten geçirerek ne kadar test çözmesi gerektiğini hangi konulara yöneleceğini belirler ve her türlü sorununa çözüm bulur.

Bir dersin anlaşılabilirlik düzeyi kolay olması gerekir. Kızılay dershanelerinin birçoğu bu konuda yetersiz kalsa da Odtülüler Dershanesi daima konuları en doğru ve en basit yani akılda kalıcı şekilde anlatan uzman hocalarla çalışmaktadır. Bu sayede öğrencilerin konuya olan merakı artar ve ders konuları hakkında unutkanlıklar azalmaya başlar.

Çocuklar bu süreçte farklı psikolojik sorunlar kazanabilir. Bu nedenle ders çalışmasını etkileyecek bu sorunlarla baş edemez ve kendilerine ağırlık yapan bu psikolojik sorunlardan kaçmak için farklı kötü alışkanlıklara başvurabilir. Bu tarz şeylerin olmasını hiçbir veli istemez. Bu nedenle çocuklarımız en iyi rehber öğretmenlerle konuşarak bu psikolojik sorunların üstesinden gelebilmektedir.

Bir rehber öğretmeninin en iyi olabilmesi için tüm sorunlar hakkında oldukça açık ve net bir şekilde bilgisi sahibi olması gerekmektedir. Öğrenciyle birebir iletişim kurarken onu dinlediğini belli etmeli ve sorunlarına çözüm bulmalıdır. Duygu birikimi konusunda yoğun olan bu süreci atlatmak bir genç için zor olsa da rehber öğretmenin verdiği direktiflerle bu sorunun üstesinden gelinebilir.

Çocuğumuz psikolojik olarak rahat hissettiğinde ise ders çalışmaya daha açık bir hale gelecek ve sıkılma düzeyi en aza inecektir. Rehber öğretmeni gerektiğinde bu süreçte öğrenciyle arkadaş veya kardeş gibi olmalıdır. Problemler arasında ayrım yapmadan onu dinlemeli ve çözüm yollarını ona göstermelidir. Odtülüler Dershanesi’ndeki rehber öğretmenleri bu konuda en iyi eğitime sahip ve alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.

Odtülüler Dershanesi’nin hedefi; Atatürk İlke ve İnkılâplarını benimseyen, ulusal ve kültürel değerleri benimseyen, topluma karşı sorumlulukların bilincinde olan, özgür ve bilimsel düşünebilen, insan haklarını önemseyen ve insan haklarına saygılı olan, meslek seçimini yapabilen öğrenciler yetiştirmektir. Bu hedef doğrultusunda Odtülüler Dershanesi, öğrenci ve velilerin sık tercih ettiği bir eğitim kurumdur.

Eğitime çağdaş, başarı odaklı ve keyifli bir bakış açısı ile yaklaşan Odtülüler Dershanesi ezbere dayalı sistem yerine yenilikçi ve çağdaş yaklaşımla eğitim vermektedir.

Kurumda ders çalışma kampları, özel yaz kampları, hafıza teknikleriyle öğretim, etüt programları, öğrenci koçluğu ve veli bilgilendirme sistemi vardır. Veliler, öğrenciler hakkında gerekli tüm bilgilere istedikleri zaman ulaşabilirler.

Kurumda toplamda 4 sınıf grubu vardır. 9. sınıf, 10. Sınıf, 11. Sınıf ve 12. Sınıftır. Öğrenciler direkt olarak yaz kamplarına katılarak eğitimlerine başlayabilirler. Bu sayede yaz kampı programında öğrencinin düzeyi ve eksikleri belirlenir. Yaz kampından sonra da normal eğitim programıyla ve etüt programlarından destek alarak eksiklerini kapatabilir, kendini geliştirebilir.

Yaz kamplarıyla birlikte öğrenci ders çalışma alışkanlığını kazanmış olur. Kendine özgü çalışma stratejisini de belirlemiş olur. Her sınıf düzeyinin çalışma saatleri, düzenleri ve stilleri farklıdır. Temelde bireysel farklılıkların olması ve derslerin yoğunluğu bu farklılığa sebep olmaktadır.

Odtülüler dershanesi, butik dershane sistemi şeklinde eğitim vermektedir. Öğrencilerin meslek seçimine karar vermelerinde koçluk desteği, hafıza eğitimleri, iletişim öğrenme ilkeleri, test teknikleri, sınav kaygısını düzenleme koçluğu, diksiyon çalışması gibi eğitimleri sağlamaktadır. Eğitim ve öğretim açısından farklı alanlara hâkim olunması öğrencilerinin gelişim düzeyini önemli ölçüde geliştirecektir.

Ayrıca veli takip sistemi ile veliler sistem üzerinden öğrencilerin programlarını, etütlerini, sınav ve denemelerini görebilirler.

Dershanelerin avantajlarını bilerek sınava hazırlık sürecine başlamak sizin için daha kolay olacaktır. Dershanelerin öğrenci ve veli için avantajları aşağıdaki yazıda bulunmaktadır. Bu süreçte Kızılay dershane fiyatlarına da dikkat edilmelidir. Kızılay dershane fiyatları hakkında detaylı araştırma ve karşılaştırmalar yapılmalıdır.

Dershanelerin Avantajları

  • Bazı öğrenciler ders çalışma stratejilerini henüz bulmuş değil. Bu öğrenciler için dershaneler oldukça avantajlıdır. Çünkü öğrenci bu kurumlarda belirli adımlardan geçerken kendine uygun ders çalışma stratejisi oluşturuyor. Hatta bu stratejisini geliştirebilir.
  • Planlı ve programlı çalışmak kolay değildir. Öğrencilere bu alışkanlığı kazandırmak zaman alır. Dershaneler, bu alanda da yardımcı olabilirler. Dershane ortamında düzensiz ve plansız çalışan öğrenci olmaz çünkü öğrenciler hedeflerine ulaşmak için belirli programlar yapıp bunlara uyarlar.
  • Evde düzenli çalışma ortamı sağlayamayan öğrenciler için de dershaneler alternatiftir.
  • Dershanelerde sık sık soru çözümleri yapılır. Öğrenciler çözemedikleri soruları ve farklı soruları çözmüş, görmüş ve strateji geliştirmiş olurlar.
  • Dershanelerde düzenli sıklıkla deneme sınavları yapılır. Öğrenciler hangi düzeyde olduklarını akranları ile karşılaştırarak daha iyi anlarlar.
  • Deneme sınavından çözülemeyen sorular hakkında etütler yapılır. Ve eğitimciler soruları çözerler.

Kızılay Dershane Fiyatları Ne Kadar?

Dershaneler öncelikle iki kısımda incelenir. Bunlar normal dershaneler ve butik dershanelerdir. Butik dershanelerin normal dershanelerden farkı daha fazla birebir çalışmaya önem vermesidir. Öğrencilerle olabildiğince birebir programlar uygularlar. Bu da öğrencinin ihtiyaçlarını karşılama da hızlı olmasını sağlar. Böylelikle öğrenci hedeflerine kısa zamanda ulaşır. Kızılay dershane fiyatları da dershane türüne göre değişebilir.

Normal dershanelerde öğrenci grupları biraz daha fazladır. Birebir ilgilenme tabii ki vardır ancak eğitimcilerin her öğrenciye fazladan ayıracak vakti olmayabiliyor. Bu nedenle butik dershaneler günümüzde daha sık tercih ediliyor.

Fiyat açısından bakacak olursak iki çeşit için de benzerlikler vardır ancak butik dershane fiyatları birebir çalışma odaklı olduğu için fiyatı daha yüksektir. Normal dershanelerin sınıf kapasitesi 8-10 aralığında değişiklik göstermektedir. Butik dershaneler de ise 2-8 aralığında değişiklik göstermektedir. Fiyat farkı da bundan kaynaklıdır. Bu nedenle Kızılay dershane fiyatları araştırılırken verilen hizmetlere de dikkat edilmelidir.

Ülke genelinde dershane fiyatlarıyla karşılaştırma yaparsak Ankara’da bulunan bazı dershaneler oldukça uygundur. Çünkü bazı köklü dershanelerin farklı şubeleri vardır yani bu durumda seçenek çoktur. Özellikle Kızılay dershane fiyatları diğer yerleşim alanlarına göre daha uygundur. Bunun sebebi de farklı seçeneklerin olmasıdır.

 

Kızılay Dershanesi

Dershaneler, kendi içerisinde farklılık göstermektedir. Bu farklılıklar ise dershanenin hangi öğrencilere hitap edip etmediği ile ilgilidir. ÖSYM’nin hazırladığı çeşitli sınavlar vardır. ÖSYM’nin hazırladığı sınavlara katılan öğrencilerin eğitim düzeyi birbirinden farklıdır. Odtülüler Kızılay Dershanesi her öğrenciyi gireceği sınava özel olarak hazırlar.

  • LGS Hazırlık

Bu sınav ortaokul öğrencilerinin girdiği liselere geçiş sınavıdır. Bu sınav sonrasında puanlamaya göre öğrenciler liselere yerleştiriliyor. Bazı dershaneler sadece ortaokul öğrencilerine yönelik LGS sınavı için programlar sunuluyor. Deneme sınavı ile başlangıç yapılıyor. Öğrencinin düzeyi hakkında bilgi sahibi olunarak sürece devam edilmesi uygun görülüyor.

Sonra sınıflar oluşturuluyor. Sınıflar oluşturulduktan sonra eğitimciler, öğrencileri gözlemliyor. Öğrencilerin bireysel farklılıklarını, öğrenme şekillerini ve öğrenme kapasitelerini belirliyor. Rehberlik servisi ya da koçluk servisinin desteği ile öğrenciye uygun bir plan yapılıyor.

Öğrenci, yapılan plana uygun çalışmalarını devam ettirirse hedefine en kısa zamanda ulaşacaktır. Odtülüler Kızılay Dershanesi’ndeki eğitimciler, öğrencilerin hedeflerine ulaşabilmesi adına her zaman öğrencilerin destekçisidirler.

  • YKS Hazırlık

Lise ve lise mezunu öğrencilerin üniversiteye geçiş sınavıdır. Bu sınav sonrasında puanlama ve sıralamaya göre öğrenciler üniversitelere yerleştiriliyor. Bazı dershaneler sadece YKS sınavına yönelik çalışma programı sağlıyor. Odtülüler Kızılay Dershanesi ise LGS ve YKS sınavlarının ikisine yönelik eğitim hizmeti vermektedir.

Süreç benzer şekilde ilerler. Öğrencilere deneme sınavı yapılır. Deneme sınavı neticesini göz önünde bulundurarak sınıflar oluşturulur. Daha sonra gözlemlemeler başlar. Öğrencilerin yaş düzeyleri kendilerini tanımaları için uygun bir seviyededir. Buna bağlı olarak rehberlik veya koçluk servisinden destek alarak öğrenciler kendilerine uygun plan için hazırlık yapabilirler.

Oluşturulan plan ve programlarını düzenli bir şekilde rehberlik veya koçluk servisi tarafından takip ve kontrol edilmelidir. Bu süreçleri takip ederek öğrenciler belirledikleri hedefe en kısa sürede ulaşacaklardır.

  • KPSS Hazırlık

Lise ve üniversite mezunları için memurluk sınavıdır. Sınav yapılır ve belirli puan sıralamaya uygun yerleştirmeler yapılır.

Eğitim kurumları bu sınava hazırlık için de benzer süreçleri takip eder. Deneme sınavları yapılır, sınıflar oluşturulur, genel veya özel çalışma planları oluşturulur ve süreç bu şekilde devam eder. Sık soru çözümü ve denemeler çok önemlidir.

Bütün bu sınavlara hazırlık süreci içerisinde olan öğrenci ve destekçileri veliler için doğru seçim yapmak çok önemlidir. Bu önemli süreçte Odtülüler Kızılay Dershanesi sizlere yardımcı olacaktır.

Konuşmayı Başlat
💬Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba, Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Fiyat Bilgisi Öğrenin