Sınava hazırlık sürecine başlayan öğrencilerin ortak araştırması dershaneye gitmenin faydalı olup olmayacağıdır. Bu konuyla ilgili birkaç bilgi aşağıdaki yazıda mevcuttur.

Öncelikle öğrencinin kaldığı yerde düzenli bir çalışma ortamı yoksa dershaneler ve kurs merkezleri öğrenciye bu süreçte destek olabilir. Düzenli ve işlevsel bir çalışma ortamı sunar. Düzenli çalışma ortamında uzun vadeli odaklanma daha kolay ve verimli olur.

Plan yapmakta veya yaptığı planı uygulamakta zorluk çeken bir öğrenci için de dershaneyi tercih etmesi avantajlı olacaktır. Çünkü dershane ve kurs merkezlerinde grup şeklinde ve kişisel bir şekilde düzenlenen plan ve programlar vardır. Bu plan ve programlar rehberlik servisi ya da koçluk servisi sayesinde düzenli aralıklarla takip ve kontrol edilir. Belirli bir zaman sonra öğrenci kendisine en uygun olan düzeni bulup uygulayacaktır.

Sık ve düzenli aralıklarla yapılan denemelerin de öğrencilere katkısı vardır. Öncelikle sınava girecek olanlar bu denemeler sayesinde sınav anında kullanmak için kendine özgü strateji belirleyecektir. Belirlediği stratejileri deneyimleme ve faydası olup olmadığını anlama fırsatı bulacaktır.

Denemeler sayesinde öğrenci hedefine ulaşmak için ne kadar nete ve soruya cevap vermesi gerektiğini görecek ayrıca kendisini ne kadar geliştirmesi gerektiğini de görecektir. Bulunduğu kurumdaki diğer öğrencilerin de denemelerdeki durumunu görmek kendisinin hangi aşamada olduğunu anlamasına yardımcı olacaktır.

Dershaneye gitmenin diğer bir avantajı ise kesinlikle bol soru çözmektir. Dershanede oldukça çeşitli sorular çözdürülüyor. Denemelerden sonra soru çözüm analizleri yapılıyor. Ve öğrenci, çözemediği soruları akranlarına ya da eğitimcilere çözdürebilir.

Dershanelerin bu avantajlarına bakacak olursak her öğrencinin ve sınav adayının destek alması gerektiği kurumlardır.

Önceki yıllarda dershane sistemi okul sistemi ile benzerdi ama artık butik dershane şeklinde sınıflarda daha az öğrenciye eğitim vermek tercih ediliyor. Bunun nedeni ise öğrencilere verilen eğitimin en yüksek derecede faydasını görmektir. Az öğrenci ile birebir ilgilenmek daha verimli olacaktır. Bu nedenlerden dolayı butik dershanelere talep gittikçe artmaktadır.

Konuşmayı Başlat
💬Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba, Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Fiyat Bilgisi Öğrenin