YusufoncebeKoçluk ve Rehberlik

Bir dershanenin temel önceliği kendisine güvenen öğrencileri en iyi üniversitelere yerleştirmektir. Bu nedenle bir dershane bu hedefi misyon haline getirmelidir. Bu misyonu en doğru hedefe yöneten Odtülüler dershanesi gerek hocaları gerekse en rahat ders çalışma olanaklarıyla Ankara’daki dershaneler arasında göze çarpmaktadır.

Velilerin çocuklarını dershaneye gönderirken yaptığı yanlışlardan biri onların mezuna kaldıktan sonra dershaneye gitmelerini istemesidir. Oysa dershane eğitimi mezuna kalmadan hatta 12. Sınıftan önce düşünülmelidir. Çocuğumuzun ne kadar sürede konuları kavrayacağını veya yetiştirme hızını bilemediğimiz için işimizi garantiye almalı ve onlara bu süreyi en geniş şekilde sunmalıyız. 

Odtülüler Dershanesi lise düzeyinde 9. Sınıftan itibaren bu imkânı öğrencilerimize sunmaktadır. Ders çalışmak isteyen bir öğrenci kendi alanında yöneltilmeli ve sınıf yaş düzeyine göre anlayabilme kapasitesi tartılmalıdır. Odtülüler Dershanesi Ankara’da eğitim veren diğer dershanelere nazaran öğrenciyle birebir iletişim kurar ders çalışma konusundaki sorunlarını dinler ve çeşitli aktivitelerle öğrenciyi sıkmadan bu alışkanlığı onlara kazandırır.

Çocuklar bu süreçte farklı psikolojik sorunlar kazanabilir. Bu nedenle ders çalışmasını etkileyecek bu sorunlarla baş edemez ve kendilerine ağırlık yapan bu psikolojik sorunlardan kaçmak için farklı kötü alışkanlıklara başvurabilir. Bu tarz şeylerin olmasını hiçbir veli istemez. Bu nedenle çocuklarımız en iyi rehber öğretmenlerle konuşarak bu psikolojik sorunların üstesinden gelebilmektedir.

Bir rehber öğretmeninin en iyi olabilmesi için tüm sorunlar hakkında oldukça açık ve net bir şekilde bilgisi sahibi olması gerekmektedir. Öğrenciyle birebir iletişim kurarken onu dinlediğini belli etmeli ve sorunlarına çözüm bulmalıdır. Duygu birikimi konusunda yoğun olan bu süreci atlatmak bir genç için zor olsa da rehber öğretmenin verdiği direktiflerle bu sorunun üstesinden gelinebilir.

Çocuğumuz psikolojik olarak rahat hissettiğinde ise ders çalışmaya daha açık bir hale gelecek ve sıkılma düzeyi en aza inecektir. Rehber öğretmeni gerektiğinde bu süreçte öğrenciyle arkadaş veya kardeş gibi olmalıdır. Problemler arasında ayrım yapmadan onu dinlemeli ve çözüm yollarını ona göstermelidir. Odtülüler Dershanesi’ndeki rehber öğretmenleri bu konuda en iyi eğitime sahip ve alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.

Odtülüler Dershanesi’nin hedefi; Atatürk İlke ve İnkılâplarını benimseyen, ulusal ve kültürel değerleri benimseyen, topluma karşı sorumlulukların bilincinde olan, özgür ve bilimsel düşünebilen, insan haklarını önemseyen ve insan haklarına saygılı olan, meslek seçimini yapabilen öğrenciler yetiştirmektir. Bu hedef doğrultusunda Odtülüler Dershanesi, öğrenci ve velilerin sık tercih ettiği bir eğitim kurumdur.

Eğitime çağdaş, başarı odaklı ve keyifli bir bakış açısı ile yaklaşan Odtülüler Dershanesi ezbere dayalı sistem yerine yenilikçi ve çağdaş yaklaşımla eğitim vermektedir.

Kurumda ders çalışma kampları, özel yaz kampları, hafıza teknikleriyle öğretim, etüt programları, öğrenci koçluğu ve veli bilgilendirme sistemi vardır. Veliler, öğrenciler hakkında gerekli tüm bilgilere istedikleri zaman ulaşabilirler.

Kurumda toplamda 4 sınıf grubu vardır. 9. sınıf, 10. Sınıf, 11. Sınıf ve 12. Sınıftır. Öğrenciler direkt olarak yaz kamplarına katılarak eğitimlerine başlayabilirler. Bu sayede yaz kampı programında öğrencinin düzeyi ve eksikleri belirlenir. Yaz kampından sonra da normal eğitim programıyla ve etüt programlarından destek alarak eksiklerini kapatabilir, kendini geliştirebilir.

Yaz kamplarıyla birlikte öğrenci ders çalışma alışkanlığını kazanmış olur. Kendine özgü çalışma stratejisini de belirlemiş olur. Her sınıf düzeyinin çalışma saatleri, düzenleri ve stilleri farklıdır. Temelde bireysel farklılıkların olması ve derslerin yoğunluğu bu farklılığa sebep olmaktadır.

Odtülüler dershanesi, butik dershane sistemi şeklinde eğitim vermektedir. Öğrencilerin meslek seçimine karar vermelerinde koçluk desteği, hafıza eğitimleri, iletişim öğrenme ilkeleri, test teknikleri, sınav kaygısını düzenleme koçluğu, diksiyon çalışması gibi eğitimleri sağlamaktadır. Eğitim ve öğretim açısından farklı alanlara hâkim olunması öğrencilerinin gelişim düzeyini önemli ölçüde geliştirecektir.

Ayrıca veli takip sistemi ile veliler sistem üzerinden öğrencilerin programlarını, etütlerini, sınav ve denemelerini görebilirler.

Konuşmayı Başlat
💬Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba, Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen ArayınHemen Fiyat Bilgisi Öğrenin