Her kurumun kendi içerisinde farklılıkları vardır. Dershanelerin genel amaçlarının yanı sıra özel amaçları da vardır. Bu özel amaçların içerisinde öğrencilerin eğitim öğretim görme şekilleri, teknolojik ilerlemelere bakış açısı, kurumun prestiji gibi konular yer almaktadır. Dershane fiyatlarının farklı olmasının bir sebebi de kurumların kendi içerisinde farklı olmasıdır.

Öğrencilere sunulan hizmetin kalitesi ve güvencesi değişiklik göstermektedir. Kurumun misyon ve vizyonu da etkili bir sebeptir. Bunları dikkate alarak Ankara dershane fiyatları hakkında gerekli bilgilendirmeyi aşağıdaki yazıda bulabilirsiniz.

Büyük şehirler arasında Ankara’daki dershane fiyatları daha uygun fiyatlıdır. Büyükşehir olmasından ötürü farklı ve çeşitli kurumlar bulunmaktadır. Fiyat değişikliği öğrencinin hazırlandığı sınava ve bulunduğu gruba göre belirleniyor. LGS sınavına hazırlanan öğrenciler ile YKS sınavına hazırlanan öğrencilerin ödediği ücret değişiklik göstermektedir. YKS grubunda ise okuluna devam eden ve mezun grup öğrenciler arasında ücret değişikliği vardır.

Öğrencilerin bireysel farklılıklarını ve kapasitelerini göz önünde bulundurarak ona göre bir plan yapılması gerekmektedir. Bazı öğrencilerin öğrenme süresi diğer öğrencilere göre farklı olabilir. Daha fazla ders anlatımına, daha fazla soru çözmeye veya daha fazla deneme çözmeye ihtiyacı olabilir.

Öğrencilerin bireysel farklılıklarına bakarak çalışma grupları oluşturulmalıdır. Öğrencilerin durumuna göre de farklı etüt programları, soru çözümü saatleri, ekstra konu tekrarları, ekstra denemeler yapılabilir. Bunların yapılmasında rehberlik ve koçluk servisinin yanında öğrencilerin de fikrinin alınması şarttır.

Eğer öğrenciyle ilgili özel bir durum varsa en kısa sürede velisi ile bir görüşme yapılmalıdır. Bu görüşmeden sonra nasıl yol izlenebileceği hakkında veliye geri dönüş olarak bildirilmelidir. Daha sonra öğrenci ile de görüşülüp ortak bir karar alınmalıdır. Kararın öğrenci için alınacağı unutulmamalıdır.

Öğrenci ile özel ilgilenilmesi gerekiyor ise ücretlendirme bandında değişiklik olabilir. Eğitimciler için ekstra mesai saati, daha fazla konu anlatımı, daha fazla soru çözümü, daha fazla denemeler ve daha fazla etüt çalışması demektir. Bu hizmetlerin verilmesi durumunda elbette ki ücret değişikliği olacaktır. Bunu ön görerek öğrenci ve veli için en uygun, verimli olan çalışma planı oluşturulmalıdır.

 

Konuşmayı Başlat
💬Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba, Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Fiyat Bilgisi Öğrenin