Yusufoncebe 733x1024Eryaman Kurs & Dershane

Eryaman dershaneler açısından zengin bir şehirdir. Fakat dershanelerin çokça olduğu bu şehirde en iyi ve doğru dershaneyi bulmak biraz zor gibi gözükebilir. Çünkü dershane seçimi çocuklarımızın geleceği konusunda karar vereceğimiz bir süreç olduğu için veliler genellikle oldukça zorlanır. Korkmayın bizler size bu konuda yardımcı olacağız. Önemli olan vereceğimiz direktifler doğrultusunda bu süreci atlatmanızdır.

Eryaman dershanelerinin en çok belirgin özelliği sayılarının fazla olmasıdır. Dershane kolay kurulabilen bir yapıdır. Bu nedenle her binaya veya her sokağa çokça dershane açılmaktadır. Bu da velilerin, hangi dershanenin daha iyi olduğu konusunda şüpheye düşmesine neden olacaktır. İyi bir dershanenin en önemli özelliği iyi hocalara ve eğitmenlere sahip olmasıdır. Odtülüler dershanesi bu konuda oldukça başarılı desek yanlış olmaz.

Dershane seçiminde velilerin yapması gereken bazı tercihler vardır. Bunlar genellikle çocuğun yapısına, ders çalışma isteğine veya sayısal, sözel yönelimine göre yapılmalıdır. Dershane seçimi yapmadan önce diğer işlerimizi bırakarak bir haftalık bir süreç belirlememiz gerekir. Bu süreçte çocuklarımızı iyice gözlemlemeliyiz. Ders çalışmaya alışkın olmayan bir çocuğa bunu hemen aşılamamız zor olacaktır. Bu nedenle çocuğumuza ders çalışması için baskı uygulamamız gerekecektir. Ona ders çalışmaz ise ileride nasıl zorluklar yaşayabileceğini uygun bir dil ile anlatmalı veya göstermeliyiz.

Bir başka yapmamız gereken şey ise çocuğumuzun sayısal ağırlıklı bir zekaya mı yoksa sözel bir zekaya mı sahip olup olmamasını gözlemlemektir. Bunun için de çocuğumuzun lisede aldığı notları göz önünde bulundurabilir veya sevdiği dersleri 1 ila 10 arasında puanlama yapmasını isteyebilirsiniz. Bu konuda çok tereddütte kaldıysanız Eryaman dershanelerinde bulunan hocalar çocuğunuzun sözel mi yoksa sayısal düzeyde mi eğitim göreceğine karar verebilir ve bu konuyu bir sonuca bağlayabilir.

Çocuğunuzun bu konuda yanlış yönlendirilmesi onun üniversite hayallerini baltalayabilir bu nedenle bu konuda uzman hocalarla birlikte çalışan dershaneleri tercih etmek oldukça önemlidir. Gerekli test ve yöntemlerle bu konuyu araştıran rehber hocaları vardır. Bu hocaları araştırarak sorarak hangi dershanelerle iş birliği yaptığını öğrenmeli ve o dershane başvuru yapmalıyız. Çocuğumuza en iyi eğitimi vadederken en doğru tercihleri yapmamız gerekecektir.

 

Lisede okuyan ve üniversite hayali kuran veya ikinci bir şansı hak eden bir çocuğa sahipseniz, hayatınızdaki en kritik noktadasınızdır. Eryaman’da yaşayan her aile çocuklarının bu dönemde en iyi dershanalerde okumasını eğitim görmesini istemektedir. Dershane eğitimi liseden sonra en önemli eğitim kurumlardır. Eryaman’daki dershaneler bu konuda velilere yardımcı olmaktadır.

Dershane seçimi konusunda Eryaman’daki dershanelerde eğitmenlik yapan hocalar öğrencinin her türlü desteğe ihtiyacı olduğunu bilir ve kazanımlarını bu doğrultu da yönlendirir. Eryaman’daki dershaneler sayıca fazladır. Bu nedenle dershane seçimi zorlaşabilir. Bu nedenle Eryaman’daki dershanelerde okuyan öğrencilerden birkaç tüyo alarak onların direktifleri doğrultusunda bazı tercihler yapabilir ve çocuğunuzu bu dershanelere gönderip bir haftalık bir zaman diliminde bu dershaneleri deneyebilirsiniz.

Çocuğunuz bu bir haftalık dershanelere adapte oluyorsa ve ders çalışırken kendisini rahat hissediyorsa o dershane Eryaman’daki dershaneler arasında çocuğunuza en iyi gelen dershane olacaktır. Çünkü bir dershanenin iyi olması demek o dershanenin adının çokça duyulması demek değildir. Eryaman’daki dershaneler arasında birinci olan dershane şudur denildiği anda çocuğumuzu o dershaneye yazdırmak yapabileceğimiz en büyük hata olabilir.

Çocuğumuz için en iyi dershane onun en rahat ders çalışabildiği rahat bir şekilde sosyalleşebildiği ve utanmadan sıkılmadan kafasına takılan soru ve konuları danışabildiği dershanelerdir. Bu tarz dershanleri Eryaman’daki dershaneler arasında seçmek zor gözükebilir. Çünkü genellikle Eryaman’daki dershaneler hemen hemen birbirine benzemektedir.

Odtülüler Dershanesi gerek ders sistemiyle gerek profesyonel eğitmen kadrosuyla bu dershanelerin arasından sıyrılmaktadır. Dershane öğrencinin, öğrendiğinin pekiştirildiği yerdir. Bu nedenle ders çalışma serüveninde öğrencinin aklında kalan tek bilgi dershane bilgisidir. Burada eğitmenin konu hakkında yaptığı ufacık bir hata çocuklarınızın net kaybetmesine neden olur. Bu nedenle profesyonel eğitmen kadrosuyla çalışan dershanelere yönelmeniz en doğrusudur.

Eryaman’daki dershaneler arasında en profesyonel kadroya sahip Odtülüler Eğitim Kurumu sizlere bu eğitimi en uygun ve bütçe dostu fiyatlarla sunmaktadır. Hem aileyi hem öğrenciyi düşünen bu kurum insanların eşit standartlarda en iyi eğitimi alarak gelecek hayallerine kavuşmasını ve ülkeye yararlı bireyler yetişmesini amaçlamaktadır.

Butik dershane az öğrenci nüfuslarıyla eğitim verilen ufak dershanelerdir. Adından da anlaşıldığı üzere bu dershaneler hem sınıf hem de öğrenci sayısını açısından oldukça küçüktür. Bu sayede öğrenimi hızlandırma ve öğrenci ile birebir iletişim ve etkileşimi güçlendirme hedeflenmektedir. 

Butik dershane, Eryaman’da bulunan dershaneler arasında en çok rağbet gören dershanelerdendir. Ebeveynler yüklü paralarla tutulan özel eğitmenlerden ve pahalı dershanelerden daha çok bu tarz küçük butik dershaneleri tercih etmektedir.

Butik dershane Eryaman’da ki birçok semt ve ilçelerde bulunmaktadır. Bu sayede eğitime ihtiyacı hızlı ve kolay şekilde karşılanmaktadır. Butik dershaneler sayesinde çocuğunuz konularla alakalı kafasına takılan soruları sormak için sıra beklemek zorunda kalmaz.

Eğitmenler öğrencileriyle daha iyi iletişim kurar ve onların sorunlarına hızlı çözümler üreterek devreye sokar. Bundan ziyade öğrencinin konuyu ne kadar anlayıp anlamadığını belirleyerek ona uygun konu anlatımını hızlandırabilir, yavaşlatabilir. Konuyla alakalı çıkarımlarını yapabilir. Ders anlatacağı zaman daha rahat ve sıcak bir ortamda olduğunu hisseder.

Butik dershane Eryaman’nın göz bebeği Çankaya ilçesinde de bulunmaktadır. Gerek kalabalıklığı gerek se merkezi konumu nedeniyle Çankaya kalabalık bir ilçedir. Bu nedenle buradaki öğrenci sayısı fazladır. Üniversite çağına gelmiş her öğrenci dershaneye ihtiyaç duyabilir fakat bazı öğrenciler kalabalığa fazla alışık değildir. Bazı veliler ise her çok fazla nüfusun olması çok fazla tehlikeyi beraberinde getireceğine inanır bu nedenle butik dershaneleri tercih ederler.

Butik dershane Eryaman’nın her ilçesinde bulunmaktadır. Butik dershaneler sayesinde öğrenciler eğitmenlerini daha yakından tanırlar ve onlarla sıcak bir bağ kurabilirler. Dershanelerde anlatılan konulardan ziyade eğitmenler ve öğrenciler arasındaki samimiyet daha önemlidir. Dershane hocaları bilgilerini karşı tarafa yani öğrenciye geçirebilmek için onlarla samimiyet duygusunu aktarabilmelidir.

Butik dershanelerde bu durum daha çabuk ve kolay yaşanabilir. Öğrenci sayısının daha az olması sayesinde Butik dershanelerde Eryaman’da çok fazla tercih edilmektedir. Bu sayede butik dershane Eryaman’da diğer dershanelere nazaran internet üzerinde daha fazla araştırılan konulardan biri haline gelmiştir. Aileler çocuklarını artık butik dershanelere yazdırmaya başlamışken bu konu hakkında sizin de birkaç araştırma yapmanızı öneririm.

Konuşmayı Başlat
💬Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba, Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Fiyat Bilgisi Öğrenin