YusufoncebeSincan Kurs & Dershane

Öğrencilerin ve velilerin dershane kurumu için belirli beklentileri vardır. Öğrencilerin ve velilerin beklentilerini en iyi ve uygun bir şekilde karşılayan dershane ile anlaşma yapacaklardır. Sincan dershane tavsiyesi olarak sunulabilecek dershaneden beklentiler şu yöndedir:

  • Eğitim kurumunun öğrencinin yaşadığı çevrede olması gerekir.
  • Eğitim kurumuna ulaşımın kolay ve çeşitli olması beklenir. Eğer öğrenciler için servis hizmeti varsa avantajlı bir durumdur.
  • Öğrencinin veya velinin istediği zaman kuruma ulaşabilmesi. Aynı zamanda eğitimcilere de ulaşabilmesi beklenir.
  • Kurum idarecilerinin ve eğitimcilerin tutumunun yapıcı ve yenilikçi olması beklenir.
  • Eğitim kurumunun fiziksel yapısının eğitim ve öğretime uygun olması gerekir.
  • Kurumun sade, ferah ve güvenilir bir ortam olması gerekir.
  • Belirlenen kurumun diğer kurumlarla arasında misyon ve vizyon farkının olması beklenir.
  • Kurumda hizmet veren herkesin öğrencilere ve velilere karşı samimi ve yapıcı olması gerekir.
  • Yenilikçi bir dershane olmasının yanı sıra kurumun, öğrencileri belirli donanımlara sahip hale getirmesi beklenir.

Bu beklentileri karşılayan eğitim kurumları Sincan dershane tavsiyesi olarak verilebilir. Önemli olan bu dershaneler arasından aileye en uygun kurumu belirlemektedir. Belirleme esnasında öğrencinizin ihtiyacı ve isteğini mutlaka düşünmelisiniz. Öğrencinize en güzel desteği bu süreçte maddi ve manevi bütün imkânlarınızla yanlarında olarak verebilirsiniz.

Öğrencinin kişisel hedefini belirlemesi ile birlikte hedefine ulaşması için gerekli ihtiyaçlarını da anlaması gerekiyor. İhtiyacı olan eğitimi ve desteği öncelikle ailesi ile paylaşır. Daha sonra siz ailelerin desteği ile bu ihtiyacını eğitim kurumlarına iletir.

Eğitim kurumları her öğrencinin kişisel istek ve ihtiyaçlarını karşılamaya çalışır. Öğrencinin ulaşmak istediği hedefe yönelik eksiklerini rehberlik ya da koçluk yaparak belirler ve öğrenciye göre bir çalışma planı hazırlar. Bu gayeyi taşıyan kurumlar Sincan dershane tavsiyesi olarak sunulabilir.

Öğrenci, çalışma plan ve programlarını düzenli bir şekilde takip ederse ihtiyacı olan çalışmalarını en kısa sürede tamamlamış olur. Böylelikle hedefine ve amacına bir adım daha yaklaşmış olur. Öğrenciler için hedefleri ve amaçları elbette ki önemlidir. Çünkü hayatlarının en önemli kararlarından biri olan meslek seçimi bu aşamalardan geçerek oluşur.

Sizde öğrencinizin hedefine ulaşmasında kendinize bir destekçi arıyorsanız Sincan dershane tavsiyesi olarak Odtülüler Dershanesi sıkça öne çıkıyor. Sincan dershane tavsiyesi listelerinde yer alan Odtülüler Dershanesi, öğrencilerle kurduğu pozitif iletişim ile başarıya ulaşmalarını sağlıyor.

 

İyi bir dershane seçimi velilerin en çok düşündüğü ve araştırdığı konulardan biridir. Dershane seçimi yaparken nelere dikkat etmeli nelerden kaçınmalıyız? Bu soru daima velilerin düşüncelerinde yer edinmiş gerekli araştırmaları yaparken daima çekingen davranmışlardır.

Sincan’da yaşayan bir aile dershane seçimi yaparken oldukça zorlanmaktadır. Sincan en iyi dershaneleri bünyesinde barındıran bir il olsa da seçimimizi yaparken birçok seçenek arasında kaldığınız zaman karar vermek oldukça zorlaşabilir. Bu durum karşısında gerek çevresel faktörlerden gerekse internet üzerindeki araştırmalardan yararlanabilirsiniz. Tabi ki de birçok reklam yapan dershaneden ziyade olumlu dönüşler alan dershaneler tercih etmemiz daha uygundur. Odtülüler Dershanesi bünyesinde eğitim göre birçok öğrenci pişman olmadığını dile getirerek sizlere de aynı memnuniyeti sunacağına garanti vermektedir.

Birçok üniversitenin kurulduğu Sincan, en iyi dershanelerin çokça bulunduğu bir şehir peki Sincan, en iyi dershaneler sahipken bu kadar seçenek arasında en iyisini nasıl seçeceğiz? Gelin bu konuda bazı kriterleri size sunalım.

Eğitimcilerinin en iyi şekilde konulara hâkim olması ve bildiklerini karşıya yani öğrenciye geçirebilme yetenekleri.

Dershaneden daha önce hizmet almış öğrenci veya velilerin yaptığı olumlu olumsuz yorumlar. Bu sayede dershanenin ne kadar bilindik olduğunu ölçebilirsiniz. Fakat bunda dikkat etmeniz gereken bir husus bazı dershanelerin adının duyulmuş olmasına rağmen gerekli kaliteli eğitimi vermemesidir.

Dershanenin sağlık alanın veya öğrenciyi rahatlığı açısından fiziksel koşulları. Bu madde aslında çocuğumuzun güvenliği açısından önemlidir. Güvenlikli, daima temiz tutulan veya pandemi dönemindeki gibi sağlıksal kriterlere sahip dershaneler tercih edilebilir.

Rehberlik sistemine en iyi yatırımı yapan dershaneler tercih edilmelidir. Rehberlik bir dershanede temel derslerden daha önemli bir konumdadır. Bir rehber öğretmen dershanedeki öğrenci sayısı ne kadar fazla olursa olsun hepsiyle tek tek ilgilenmeli ve öğrenciye özel ders programları hazırlayarak onlarla ilgilenmelidir. Sincan en iyi dershane önerisi yaparken bu en önemli belirleyici kriter olarak düşünülebilir.

Haftalık soru çözümü ve derslerin sıklığı da Sincan’da en iyi dershanelerin belirleyici kriterleri arasındadır.

Aslında en önemlisi Sincan’da en iyi dershane seçimini yaparken evinize en yakın dershaneler arasında tercih yapmanızdır.

Dershanelerin belirli özellikleri vardır. Öğrenciler hangi dershaneye gideceğine karar vermeden önce iyi bir araştırma yapmalılar. Araştırmalarını adım adım yaparlarsa daha doğru bir seçim yapacaklardır. En iyi dershaneyi seçebilmek için bu adımlara çok dikkat edilmelidir.

Öğrencinin yaşadığı yere ve okuluna yakın olan en iyi dershanelere bakmalısınız. Civarda bulunan bütün eğitim kurumlarının isimlerini bir liste haline getirmelisiniz. Gerekli araştırmalarınız bu liste üzerinden olacaktır. Listede bulunan eğitim kurumlarının web sitelerini ziyaret etmelisiniz. Web sitelerde genel bir bilgiye ulaşmanız kolaydır. Bu genel bilgileri dikkate alarak listenize belirli notları almalısınız. İlgili kurumun web sitesinde mutlaka iletişim numarası vardır. Bu iletişim numarasını da listenize not almalısınız.

İlk üç adımı uyguladığınızda en iyi dershaneler hakkında genel bir bilgiye ulaşmış olacaksınız. Bu genel bilgileri dikkate alarak bazı elemeler yapabilirsiniz. Listenizdeki eğitim kurumlarına ulaşımın nasıl sağlandığına internetten veya belediye uygulamalarından kontrol etmelisiniz. Ulaşımın nasıl olacağına ve alternatif seçeneklerin neler olabileceğine bakmalısınız.

Dikkatinizi çeken en iyi dershaneleri, gitmeden önce arayıp istediğiniz bilgileri alabilirsiniz. Ulaşım seçenekleri hakkında da bilgi alabilirsiniz. Görüşme için ön randevu alabilirsiniz. Daha sonra listenizdeki kurumları öğrenciniz ile birlikte yüz yüze görebilirsiniz. Bu görüşmelerde eğitim kurumunun konumunu, ulaşım olanaklarını mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Eğitim kurumunun fiziki yapısını dikkatle incelemelisiniz. Eğitimcilere ve öğrencilere uygun dizayn edilip edilmediğini kontrol etmelisiniz. Eğitim kurumunda bulunan idareci ve eğitimcilerle bire bir görüşme sağlamalısınız. Eğitimcilerin nasıl bir programla çalıştığını sormalısınız. Gerekirse bu programları incelemelisiniz.

Eğitimcilere karşı olabildiğince açık olmalısınız. Beklentinizi direkt olarak söylemelisiniz. Öğrenciniz hakkında önemli gördüğünüz bilgileri paylaşmalısınız. Öğrencinizi beklentisini ve ihtiyacını da aynı şekilde belirtmelisiniz. Öğrencinin beklentisine ve kurumun prestijine bağlı olarak fiyat hakkında da tahmini bir bilgi almalısınız.

Bütün bu adımları listenizdeki en iyi dershane adaylarının hepsi için yapmalısınız. Daha sonra öğrenciniz ile birlikte listeniz üzerinde değerlendirme yapmalısınız. Değerlendirmenizi yaparken sizin ve öğrenciniz için en uygun, en avantajlı ve en iyi dershane olanı seçmelisiniz. Kurumun bütün özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız.

Öğrencinize uygun olduğunu düşündüğünüz kurumlar arasında da seçim yapmalısınız. Bu seçim için acele etmemelisiniz. O kurumlarla tekrar görüşme sağlayabilirsiniz.

Konuşmayı Başlat
💬Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba, Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen ArayınHemen Fiyat Bilgisi Öğrenin